Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzepisy techniczne dotyczące pojazdów drogowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Podsiedzik | 2015-12-27 21:00:37
szwajcaria, switzerland, schweiz, transport

Przepisy techniczne dotyczące pojazdów drogowych zarejestrowanych na terenie Szwajcarii w większości są jednakowe lub bardzo podobne do obowiązujących w Unii Europejskiej.

Zgodnie Konwencją Wiedeńską (art.5) o ruchu drogowym z dn.8.11.1968 (ratyfikowana przez Radę Państwa PRL 28.02.1988) pojazdy dopuszczone do ruchu drogowym w Unii Europejskiej są dopuszczone do ruchu na terenie Szwajcarii.

Szczegółowe informacje na temat wymogów technicznych pojazdów zarejestrowanych w Szwajcarii w języku niemieckim, francuskim i włoskim znajdują się na stronie internetowej Parlamentu Szwajcarii pod poniższym linkiem:

http://www.admin.ch/opc/de/classified-compilation/19950165/index.html#

Uwaga: Z informacji posiadanych przez WPHI wynika, iż przepisy obowiązujące zarówno w UE jak i Szwajcarii dotyczące oświetlenia są często łamane przez polskich kierowców pojazdów ciężarowych. Zdaniem policji drogowej dokonującej kontroli, oświetlenie pojazu w wielu przpadkach jest zbyt intensywne.

 
Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014