Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKabotaż

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Podsiedzik | 2015-12-27 20:58:13
szwajcaria, switzerland, schweiz, transport

Kabotaż wewnętrzny Na terenie Szwajcarii kabotaż wewnętrzny jest zakazany dla firm zagranicznych tzn. że zagraniczne firmy transportowe nie mogą przewozić towarów z punktu A do punktu B na terenie Szwajcarii (np. z Berna do Zurychu).

Kabotaż wewnętrzny w Szwajcarii możliwy jest zatem jedynie dla firm szwajcarskich. Analogicznie kabotaż wewnętrzny w Unii Europejskiej możliwy jest dla firm unijnych lecz zabroniony dla firm szwajcarskich tzn. istnieją przepisy zakazujące firmom szwajcarskim przewożenia towarów z punktu A do punktu B na terenie Unii Europejskiej np. z Berlina do Paryża.

 

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej szwajcarskiego Ministerstwa Transportu (niem. Bundesamt für Verkehr BAV) pod poniższym linkiem:

http://www.bav.admin.ch/landverkehrsabkommen/01555/01568/index.html?lang=de

 

Kabotaż międzynarodowy

Kabotaż międzynarodowy możliwy jest zarówno dla firm szwajcarskich jak i firm z obszaru Unii Europejskiej od 2005 roku tzn. możliwy jest transport towarów z punktu A do punktu B na terenie UE i Szwajcarii z tym, że istnieje przepis zakazujący firmom spoza Szwajcarii przewożenia towarów w obrębie tego kraju.

 

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej szwajcarskiego Ministerstwa Transportu (niem. Bundesamt für Verkehr BAV) pod poniższym linkiem:

http://www.bav.admin.ch/landverkehrsabkommen/01554/01564/index.html?lang=de

 

 
Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014