Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTransport żywności

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tomasz Podsiedzik | 2015-12-27 20:49:09
szwajcaria, switzerland, schweiz, transport, żywność

Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym (niem. Verkehrsregelnverordnung VRV , art.91a lit.G ) transport żywności (niem. Lebensmittelgesetz art.3 ) pojazdem ciężarowym w niedzielę i w porze nocnej nie jest objęty zakazem i nie wymaga specjalnego zezwolenia (wyjątek stanowią towary zamrożone, sterylizowane, UHT lub z terminem ważności przekraczającym 30 dni).

Powyższy przepis obowiązuje w sytuacji, gdy transport żywności nie objętej zakazem stanowi powyżej 75% załadunku. W przypadku dojazdu do miejsca załadunku lub opuszczenia miejsca rozładunku, zezwala się na 30 minutowy przejazd pustym pojazdem na terenie Szwajcarii. Dłuższy przejazd niezaładowanym pojazdem zgodnie z art.92/1 VRV wymaga zezwolenia.

 

W pozostałych przypadkach zezwolenia na transport w niedzielę lub w porze nocnej nie zawsze są wydawane. Zgodnie z art. 92/2 lit.e VRV wyjątkiem jest transport żywności przeznaczonej na specjalne uroczystości pod warunkiem, że spełnia on wymagania art.92/1 VRV tzn. transport w niedzielę i w porze nocnej jest dozwolony jedynie w nagłych przypadkach i w sytuacji braku innych rozwiązań organizacyjnych i transportowych. Decyzję w sprawie wydawania pozwoleń podejmuje kanton w którym transport będzie się odbywał lub kanton w którym transport będzie się rozpoczynał art. 92.2 VRV.

 

Adresy kontaktowe kantonalnych komisariatów policji drogowej (organów wydających zezwolenia) znajdują się w załączniku.

 
Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014