Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuHandel hurtowy i detaliczny w Szwajcarii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-06-29 14:52:53
analizy rynkowe

W Szwajcarii handel hurtowy zorientowany jest rynek krajowy a jego głównymi odbiorcami są budownictwo, przemysł, handel detaliczny i gastronomia.Handel detaliczny, w tym zwłaszcza artykułami spożywczymi jest skoncentrowany wśród krajowych sprzedawców, a właściwie dwóch monopolistycznych sieci Coop i Migros

W Szwajcarii handel hurtowy zorientowany jest rynek krajowy a jego głównymi odbiorcami są budownictwo, przemysł, handel detaliczny i gastronomia. Kondycja branży zależy zatem w dużym stopniu od koniunktury budowlanej i przemysłowej oraz od poziomu prywatnej konsumpcji. Wielu hurtowników prowadzi również działalność eksportową i importową, co uzależnia ich od bieżących kursów wymiany walut, wysokości cen na światowych rynkach i polityki prowadzonej w zakresie handlu zagranicznego. Najważniejsze podbranże w handlu hurtowym to handel hurtowy maszyn i wyposażenia (udział zatrudnienia na poziomie 24%), artykułów spożywczych i napojów (udział zatrudnienia na poziomie 15%), pozostałych dóbr konsumpcyjnych (udział zatrudnienia na poziomie 29%) oraz produktów chemicznych, materiałów budowlanych i surowców (udział zatrudnienia na poziomie 23%). Sukces w branży, w której występują relatywnie niskie marże może gwarantować duży wolumen handlu przy jednoczesnych niskich kosztach magazynowania, krótkich okresach realizacji dostaw i stałych inwestycjach w systemy informatyczne i systemy zarządzania magazynowego. Alternatywą może być wyspecjalizowanie się w handlu produktami niszowymi lub zawieranie umów dystrybucyjnych na wyłączność. Większość podmiotów zajmujących się handlem hurtowym, aby zapobiegać dystrybucji bezpośredniej pomiędzy producentem a odbiorcą końcowym oferuje klientom również szereg usług dodatkowych.

Handel detaliczny uzależniony  jest przede wszystkim od aktualnego popytu, związanego z przyrostem liczby ludności i wysokością płac. Sprzedawcy detaliczni w rejonach turystycznych w pewnych branżach (np. zegarki) zależą także w dużym stopniu od nasilenia liczby turystów. Istotnym czynnikiem określającym popyt, w szczególności w handlu przygranicznym jest także kurs wymiany walut, przekładający się bezpośrednio na rozmiary turystyki zakupowej. Handel artykułami spożywczymi jest skoncentrowany wśród krajowych sprzedawców, a właściwie dwóch monopolistycznych sieci Coop i Migros. Widoczna do niedawna ekspansja na rynek szwajcarski sklepów Aldi i Lidl w ostatnich latach znacznie się spowolniła.  Sieci zagraniczne spoza branży spożywczej są nieco silniej reprezentowane i dynamika ich wchodzenia na lokalny rynek jest większa. Również sprzedaż przez internet zyskuje coraz większe znaczenie, wpływając tym samym na zmiany w strukturze handlu stacjonarnego. W dobrych i drogich lokalizacjach sklepy coraz częściej służą jako tak zwany „showrooming”, mający na celu prezentacje oferty i  komunikacje z klientem, podczas gdy właściwy zakup odbywa się za pomocą internetu. Pracownicy handlu detalicznego zatrudnieni są w 48 800 zakładach, 35% z nich pracuje w handlu artykułami spożywczymi, pozostałe 65% w innych branżach.
Pliki do pobrania

Handel hurtowy i detaliczny w Szwajcarii
pdf | 294.49 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

</h3>TBZ dentysta<br />Popiela 13<br />Toruń 87-100<br /><a href = 574 786 931
574 786 931
TBZ dentysta
tbzdentysta@gmail.com Renomowany gabinet sto">

TBZ dentysta
Popiela 13
Toruń 87-100
574 786 931...
TBZ dentysta Popiela 13 Toruń 87-100 574 786 931 TBZ dentysta tbzdentysta@gmail.com Spraw...
Polska - Toruń 2021-03-03 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

oferta TBZ dentysta

oferta TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert