Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzwajcarzy poparli w referendum rządową strategię energetyczną do 2050 roku.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-05-22 15:44:08
wphi berno, rynek energii elektrycznej, strategia energetyczna szwajcarii

Tym samym większość Helwetów (58% głosujących) opowiedziała się za wyłączeniem bloków atomowych, zakazem budowy nowych elektrowni jądrowych, większym wykorzystaniem energetyki odnawialnej i poprawą efektywności energetycznej.

Przeciwko projektowi opowiedziały się cztery spośród 26 szwajcarskich kanonów: Glarus oraz Schwyz, Argowia (kanton, w którym zlokalizowana jest elektrownia atomowa) oraz Obwalden.

Najwyraźniej za propozycją rządu zagłosowały kanony: Waadt, Genewa, Neuenburg (ok. 70% głosujących zakreśliło „tak”), a w dalszej kolejności Wallis, Freiburg, Jura i Bazylea-Miasto (63% za) oraz Gryzonia i Zurych (59% głosów pozytywnych).

Oszczędnych Szwajcarów do projektu, którego wdrożenie zapewne przyczyni się do wzrostu cen energii elektrycznej, przekonały argumenty, iż dzięki poprawie efektywności energetycznej (a to ważny punkt rządowego programu), rachunki za energię nie powinny wzrosnąć, a przynajmniej nie w znaczący sposób.

Kosztowny będzie jednak rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej, który zostanie dofinansowany przez państwo, a także rezygnacja z atomu, który dziś dostarcza jednej trzeciej energii elektrycznej dla Szwajcarii. Pracujące bloki atomowe, po zakończeniu swojej aktywności, zostaną wygaszone. Obecnie najwięcej energii elektrycznej (ok. 60%) w Helwecji wytwarzają elektrownie wodne.

Autor: IAH

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert