Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZ dziećmi na rowerze i w samochodzie w Szwajcarii. Kilka praktycznych informacji.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-04-05 15:00:06
wphi berno, przewóz dzieci, szwajcaria,

W Szwajcarii obowiązek zapinania pasów w samochodzie dotyczy wszystkich, niezależnie od wieku. Podobnie jak w innych pojazdach, które takie pasy bezpieczeństwa posiadają. Dzieci do 12 roku życia, mające mniej niż 150 cm wzrostu, muszą podczas jazdy korzystać z fotelika dla dzieci (posiadającego certyfikat ECE).

Na rowerze

Dzieci poniżej szóstego roku życia na głównych drogach mogą jeździć tylko pod nadzorem osoby liczącej przynajmniej 16 lat.

Motoryczne umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze dzieci osiągają najwcześniej w wieku 9, 10 lat. Jak poucza szwajcarska policja, dzieci dopiero około 14 roku życia nabywają w pełni umiejętność bezpiecznej i pewnej jazdy na rowerze. Brak takich umiejętności poniżej tego wieku może prowadzić do niebezpiecznych sutuacji czy kolizji z innymi użytkownikami dróg oraz ścieżek rowerowych.

 

W samochodzie

W Szwajcarii obowiązek zapinania pasów w samochodzie dotyczy wszystkich, niezależnie od wieku. Podobnie jak w innych pojazdach, które takie pasy bezpieczeństwa posiadają.

Dzieci do 12 roku życia, mające mniej niż 150 cm wzrostu, muszą podczas jazdy korzystać z fotelika dla dzieci (posiadającego certyfikat ECE). Dzieci poniżej 12 lat, które są wyższe niż 150 cm lub mają dokładnie tyle wzrostu, mogą podróżować zapięte tylko pasami. Fotelik musi spełniać standardy bezpieczeństwa ECE, nr 44 lub 129, regulacje ONZ, wersja 00, 03,04 (podane parametry można sprawdzić na etykiecie produktu). Wersja 01, 02 od 1. kwietnia 2010 roku nie może być więcej używana.

Wyjątki:

Foteliki dziecięce nie muszą być używane jeśli dzieci powyżej lat 4 są przewożone w pojazdach ze specjalnymi siedzeniami dla dzieci jak np. w autobusach szkolnych. Podobnie nie ma takiego obowiązku w środkach masowej komunikacji.

Jak wszędzie, choć nie jest to uregulowane przepisami, zaleca się, by dzieci jeździły na tylnych siedzeniach samochodu.

Więcej szczegółów (w języku niemieckim lub francuskim) w policyjnym raporcie na stronie:

http://www.police.be.ch/police/de/index/verkehr/verkehr/auto/kinder_im_auto.html

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert