Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja „Digital Health” w Pfäffikonie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-11-29 14:35:19
wphi berno, digital health, health tech cluster switzerland, kanton schwyz

22. listopada, podczas konferencji poświęconej cyfrowej medycynie oraz e-zdrowiu, o innowacjach w tym obszarze i polsko-szwajcarskiej współpracy biznesowej, dyskutowali uczestnicy czwartego już spotkania Polsko-Szwajcarskiego Okrągłego Stołu, którego celem jest zacieśnianie współpracy firm z obu krajów.

22 listopada 2017 roku w Pfäffikonie odbyła się konferencja poświęcona tematyce cyfrowej medycyny oraz e-zdrowia, kolejne z serii spotkań Polsko-Szwajcarskiego Okrągłego Stołu. Organizatorem spotkania był Kanton Schwyz, Polsko-Szwajcarska Izba Handlowa i Tech Cluster Switzerland, a partnerem Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów w Szwajcarii oraz Switzerland Global Enterprise.

 

Gościem spotkania był dr Jakub Kumoch, ambasador RP w Bernie, który w krótkim wystąpieniu przywitał zgromadzonych. W spotkaniu wziął udział także dr Zbigniew Kostecki, radca, kierownik WPHI Berno.

 

Spotkanie dotyczyło technologicznych innowacji związanych z rynkiem zdrowia i usług medycznych, możliwości rozwoju polskich i szwajcarskich firm w tym obszarze, polsko –szwajcarskiego partnerstwa w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań informatycznych związanych z dziedziną zdrowia oraz oczekiwań pacjentów i tego jak tym oczekiwaniom sprostać.

 

Fot. SGE