Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSZCZYTY INNOWACJI - PIĘKNO NAUKI W OBIEKTYWIE

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Emilia Jeziórska - Pyzel | 2017-08-22 11:36:50
szczyty innowacji, piękno nauki w obiektywie


SZCZYTY INNOWACJI - PIĘKNO NAUKI W OBIEKTYWIE.

 

Nauka nie zna granic, a międzynarodowe zespoły badawcze współpracując ze sobą pokonały razem drogę na „Szczyt innowacji”, przynosząc odkrycia naukowe, przełomowe patenty torujące drogę innowacji. Dzięki współpracy ponad 500 naukowców z Polski i Szwajcarii pogłębiono i wzmocniono rozwój potencjału naukowego, oraz zintensyfikowano, tak ważne obecnie relacje w transferze know-how, technologii i innowacyjności. Do sukcesu programu należy zaliczyć zacieśnienie relacji między krajami w obszarze nauki oraz wymiany kadry, a także świadomość, iż ta współpraca przyczyni się do pokazania społeczeństwu, iż warto inwestować w naukę jako jednego z czynników napędzających innowacje.

 

Przez 5 lat (2011-2016) w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Badawczego, były prowadzone badania naukowe w pięciu obszarach tematycznych: technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), energia i odnawialne źródła energii, nanotechnologie, zdrowie i środowisko. Łącznie w projekcie wzięło udział 48 Instytucji z Polski i Szwajcarii w tym Instytut Paula Scherrera PSI w Villigen.

 

Paul Scherrer Institut PSI we współpracy z Politechniką Poznańską “Uwalniali dobrą energię “- prowadząc badania nad kondensatorami elektrochemicznymi tzw. superkondensatory, umożliwiające magazynowanie nawet do 200 razy więcej energii niż tradycyjne kondensatory, przy takiej samej gęstości prądu jak w typowych kondensatorach, a znacznie większej niż przy bateriach.

 

Dodatkowym elementem programu są fotografie Marcina Zięby, który uwiecznił na nich piękno nauki w mikro i makro skali, oraz to, jak pracują naukowcy i w jaki sposób rozwiązują problemy współczesnego świata.

Wystawę można obejrzeć od 22 sierpnia do 15 września 2017 (poniedziałek - piątek, od 9:00 do 16:30)

 

PARK INNOVAARE
Instytut im. Paula Scherrera

PSI West

5234 Villigen

parkinnovaare.ch

giroux@parkinnovaare.ch

 

Kończąc słowami Ludwika Pasteur “Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat” zapraszamy serdecznie na wystawę.

 

 

Pliki do pobrania

Innovation Summits Broschure
pdf | 13.76 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Decorative grit

The BIOVITA company offers a wide range of decorative grits. Full colors can be checked at: www.b...
Polska - TENCZYNEK 2021-04-19 Dodał: Marcin Fertacz Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert