Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie radców handlowych krajów Unii Europejskiej w Przedstawicielstwie UE w Szwajcarii i Księstwie Liechtensteinu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-07-04 14:15:43
wphi berno, eeas berno


27 czerwca odbyło się kolejne posiedzenie radców handlowych krajów UE w Przedstawicielstwie UE w Bernie. Podczas spotkania omówiono między innymi kwestie reformy podatku VAT odnośnie rynku elektroniki planowanej w Unii Europejskiej, a także, z rocznym opóźnieniem w Szwajcarii, najnowsze dane dotyczące kontroli zagranicznych firm w Konfederacji Szwajcarskiej oraz m.in. przedłużenia moratorium na uprawę żywności modyfikowanej genetycznie, sieci elektrycznych czy rewizji prawa lotniczego, poruszone podczas letniej sesji parlamentu UE.

Reprezentant Przedstawicielstwa UE Marco Dueerkop zaprezentował także sprawozdanie ze spotkania Wspólnego Komitetu UE i Szwajcarii w Chur, które dotyczyło głównie ratyfikacji przez Szwajcarię porozumień Światowej Organizacji Handlu oraz przyjętego przez kanton Ticino prawa, wprowadzającego preferencję dla szwajcarskich firm w przetargach.

Marco Dueerkop przedstawił także relację Wspólnego Komitetu UE i Szwajcarii w Brukseli, które dotyczyło transportu lądowego, gdzie dyskutowano m.in. o zakazie użytkowania głośnych pociągów w Szwajcarii od 2020 roku oraz o przystąpieniu tego kraju do Europejskiej Agencji Kolejowej.

W dalszej części spotkania miał miejsce wykład Andreasa Reutera, zastępcy dyrektora Komisji ds. Technologii i Innowacji, który przedstawił działalność Komisji oraz Emilie Dupont, szefowej Enterprise Europe Network Switzerland (Euroresearch), która przybliżyła zadania swojej instytycji, wspierającej małe i średnie przedsiębiorstwa zainteresowane międzynarodową ekspansją.

 

Fot.: http://climateobserver.org

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Budowa antresoli

Zajmujemy się budową i konstrukcją Antresoli Realizujemy różne projekty i aranżacje .Antresole n...
Polska - Piaseczno 2021-03-06 Dodał: Paweł Oleba Budownictwo Zobacz ofertę

Zwiększenie ilości klientów

Główną ideą Kontakt Marketing jest wsparcie Państwa firmy w każdym aspekcie jej działań marketing...
Polska - Piszczac 2021-03-05 Dodał: Piotr Omelańczuk Media i reklama Zobacz ofertę
</h3>TBZ dentysta<br />Popiela 13<br />Toruń 87-100<br /><a href = 574 786 931
574 786 931
TBZ dentysta
tbzdentysta@gmail.com Renomowany gabinet sto">

TBZ dentysta
Popiela 13
Toruń 87-100
574 786 931...
TBZ dentysta Popiela 13 Toruń 87-100 574 786 931 TBZ dentysta tbzdentysta@gmail.com Spraw...
Polska - Toruń 2021-03-03 Dodał: Maciej Lutnik Zdrowie i medycyna Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert