Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Doing Business with Poland“ – WPHI Berno na wykładzie w kantonie Schwyz

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-06-23 10:20:18
wphi berno, kanton schwyz, legal lounge


Gościem spotkania, zorganizowanego przez Legal Lounge 1 czerwca w miejscowości Cham, był dr Zbigniew Kostecki, radca i kierownik wydziału WPHI Berno, który w swoim wystąpieniu przedstawił różne aspekty dotyczące polsko-szwajcarskiej współpracy gospodarczej. Zaprezentował m.in. najważniejsze branże i największych inwestorów z obu krajów, a także przedstawił pokrótce zarówno rosnące w ostatnich latach możliwości inwestowania, jak i bariery w wymianie handlowej i dostępie do rynku szwajcarskiego.

Zagadnienia związane ze współpracą polsko-szwajcarską przedstawił w swojej prezentacji także Mathias Ulrich z Wydziału Ekonomicznego Kantonu Schwyz,  odpowiedzialny za opiekę nad polskimi inwestycjami, który opowiedział o pomysłach tego kantonu na przyciągnięcie polskiego biznesu, wsparciu oferowanym inwestorom i powodach, dla których warto robić biznes właśnie w Schwyz.

Na pytania obecnych na spotkaniu przedsiębiorców, dotyczących kwestii prawnych, odpowiadała dr Katharina Lasota Heller, partner w Kancelarii HütteLAW AG.

Współpraca gospodarcza pomiędzy Szwajcarią i Polską w ostatnich latach się mocno zintensyfikowała. Powstało wiele możliwości dla inwestowania zarówno w Szwajcarii, jak i w Polsce. Szwajcarskie przedsiębiorstwa zlecają produkcje swych wyrobów w Polsce, a wielu polskich przedsiębiorców z sukcesem inwestuje i wykonuje zlecenia w Szwajcarii.

Legal Lounge opiera się na cyklicznych wykładach dotyczących tematyki prawnej ściśle związanej z aktualnymi wydarzeniami gospodarczymi.

 

Oprac. IAH

Fot. https://www.sz.ch

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Decorative grit

The BIOVITA company offers a wide range of decorative grits. Full colors can be checked at: www.b...
Polska - TENCZYNEK 2021-04-19 Dodał: Marcin Fertacz Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert