Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie radców handlowych krajów Unii Europejskiej w Przedstawicielstwie UE w Szwajcarii i Księstwie Liechtensteinu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-06-02 09:07:44
wphi berno, przedstawicielstwo ue w bernie, klub radców handlowych


30 maja WPHI Berno uczestniczyło w kolejnym posiedzeniu radców handlowych krajów UE w Przedstawicielstwie UE w Bernie.

Podczas spotkania omówiono m.in. kewstie związane z rynkiem energii w Szwajcarii w kontekście referendum z 21 maja, podczas którego Helweci przyjęli Strategię Energetyczną do 2050 roku, zagadnienia związane z subsydiowaniem eksportu i propozycją WTO dotyczącą zniesienia tego typu dotacji oraz najnowsze zmiany związane z polityką handlową Unii Europejskiej w odniesieniu do rozmów prowadzonych ze szwajcarskim partnerem UE. Poruszone został także, po raz kolejny, temat pracowników delegowanych do pracy w Szwajcarii oraz kontroli zagranicznych firm w kontekście prowadzonych w tej sprawie rozmów ze szwajcarskimi władzami.

Reprezentant Przedstawicielstwa UE Marco Dueerkop zaprezentował także sprawozdanie dotyczące polityki hanlowej Światowej Organizacji Handlu odnośnie Konfederacji Szwajcarskiej i Liechtensteinu, gdzie głównym tematem była kwestia subsydiów dla szwajcarskich producentów mleka.

 

oprac. IAH

fot. swissinfo.ch