Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFestiwal Szwajcarski "Siła Regionów" w Warszawie i innych miejscach w Polsce

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-05-17 13:39:57
wphi berno, fundusze szwajcarskie, szwajcarsko-polski program współpracy


19 maja w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca 10 lat wdrażania Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy 2007-2017. W ramach trwającego od czerwca 2007 roku szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej Polska otrzymała 489 mln CHF bezzwrotnej pomocy. Dofinansowano 58 dużych projektów, funduszy i programów oraz ponad 1 700 mniejszych projektów.

Dzień po konferencji prezentującej rezultaty SPPW, 20 maja, w Ogrodach Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie, będzie mieć miejsce impreza plenerowa Festiwal Szwajcarski "Siła Regionów". Wydarzenie będzie promować efekty projektów, zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z Funduszu Szwajcarskiego. Uczestnicy festiwalu, w atmosferze zabawy, będą mogli przekonać się na co zostały przeznaczone fundusze ze Szwajcarii. Wśród atrakcji: regionalne smakołyki, warsztaty z garncarstwa i rękodzieła, rekonstrukcja historycznej wioski Gotów i wiele innych.

Festiwal Szwajcarski "Siła Regionów" jest organizowany przez Ministerstwo Rozwoju w ramach promocji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie to impreza plenerowa inna niż wszystkie: „Wybraliśmy kilka najciekawszych projektów, które zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Zbudujemy dla Was miasteczko, w którym będziecie mogli zobaczyć ich efekty. Brzmi poważnie? A będzie wspaniała zabawa! Przed Wami mnóstwo atrakcji, które będziecie mogli odkrywać wszystkimi zmysłami: regionalne produkty do spróbowania lub wygrania, pomiar składu ciała i pogadanki z dietetykami, warsztaty garncarstwa i tworzenia drewnianych zabawek, strzelanie z łuku w wiosce Gotów, wystawa zdjęć obrazująca przyrodę, kulturę i bogactwo regionu Karpat, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami, strefa chillout, fotobudka, malowanie buziek i wielkie bańki mydlane!”

Festiwal Szwajcarski "Siła Regionów" to nie tylko impreza w Warszawie. Tego dnia odbędzie się również sześć innych - każda zlokalizowana w innym miejscu w kraju, gdzie realizowano projety SPPW. Są to: Kraków (Nowohuckie Centrum Kultury, Cholerzyna), Puławy (Park Czartoryskich), Legionowo (Centrum Komunikacyjne), Zochcinek (Dom Pomocy Społecznej), Malbork (Plac Kazimierza Jagiellończyka) oraz Busko-Zdrój (Centrum Kultury).