Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolscy przedsiębiorcy na 45-tej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-04-05 14:48:43
wphi berno, inventions geneva, promuje łódzkie


W dniach 29. marca – 2. kwietnia na stoiskach genewskiej Wystawy swoje wynalazki zaprezentowały firmy z województwa łódzkiego. Targi Innowacji w Genewie, największą tego typu imprezę na świecie, odwiedził dr Zbigniew Kostecki, radca, kierownik WPHI Berno, który spotkał się z przedstawicielami polskich firm.

SAM2536fot. Łódzkie GO

Na dwóch stoiskach salonu w Genewie cztery firmy pokazały światu polskie wynalazki.

Spółka PERLIPOL K. Kuśmierek, G. Derlatka, J. Benben sp.j. przedstawiła innowacyjną mieszankę celulozową, stosowaną do produkcji rur i ich łączników. Jej wynalazcami są Jacek Sawicki i Zbigniew Ziaja (P. 408770). Armatury wykonane z tej mieszanki są proekologiczne, ponieważ nie emitują gazów szkodliwych dla środowiska podczas ulegania termicznej degradacji.

Firma Alumetal-Technik Karol Cieślar przyjechała do Genewy z optomechatronicznym sposobem bieżącej kontroli jakości obróbki strumieniowo-ściernej. Wynalazcy: Jacek Sawicki, Paulina Byczkowska, Robert Olbrycht i Antoni Rzepkowski (P. 417073). Maszyny, które wykorzystują tę metodę, mogą przeprowadzać bieżącą kontrolę jakości procesu ścierania lub miękkiego ścierania. Kontrola jest dostosowywana do konkretnych potrzeb przetwarzania, tj. do przetwarzanego materiału, temperatury, zapylenia i wilgotności.

Wynalazek spółki Terra Hexen o nazwie „SafeSky” to jeden z najnowocześniejszych systemów wykrywania dronów na świecie. Zapewnia skuteczną ochronę budynków rządowych, stadionów, lotnisk, więzień lub prywatnych firm przed coraz popularniejszymi dziś dronami. System wykrywania małych dronów oparty jest na trzech różnych czujnikach - innowacyjnym radarze, kamerach i mikrofonach. System wyposażony jest w neutralizator, który wykrywa drony i sprowadza je na ziemię.

Firma MIRAcle przedstawiła innowacyjny projekt stworzony dzięki tysiącom godzin badań, projektów i prac programowych swojego zespołu. Ideą przyświecającą temu wynalazkowi było ułatwienie czytania osobom niedowidzącym i krótkowzrocznym. Zespół współpracował także z Instytutem Elektroniki Politechniki Łódzkiej, wymieniając informacje o wdrażaniu innowacyjnych technologii wspierających osoby niepełnosprawne. W Genewie firma pokazała dwuekranową lupę dla osób cierpiących na krótkowzroczność.

SAM2529fot. Łódzkie GO

SAM2521fot. Łódzkie GO

Na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie zaprezentowało się ok. 720 wystawców z 40 państw, prezentując ok. tysiąca nowych produktów i wynalazków. Najwięcej wystawców przyjechało z Azji (52%), ponad jedna trzecia z Europy, a 12% z Bliskiego wschodu i pozostałych regionów świata.