Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z przedstawicielami Swiss Business Hub Poland i Switzerland Global Enterprise w siedzibie WPHI Berno

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-04-05 14:49:34
wphi berno, switzerland global enterprise


9 marca WPHI Berno odwiedzili Benjamin Schwägli, dyrektor Swiss Business Hub Poland z siedzibą w Warszawie oraz Katalin Dreher –Hajnal, starszy doradca w Switzerland Global Enterprise, którego główna siedziba mieści się w Zurychu.

Rozmowy dotyczyły polsko-szwajcarskiej wymiany handlowej, wspierania polskich inwestycji w Szwajcarii i szwajcarskich w Polsce, organizacji wydarzeń promujących handel i inwestycje w obu krajach oraz współpracy w tych obszarach.

Katalin Dreher–Hajnal zaprezentowała działalność Switzerland Global Enterprise, instytucji wspieranej finansowo przez rząd szwajcarski, której głównym zadaniem jest promocja eksportu i wspieranie szwajcarskich firm zainteresowanych zagranicznymi rynkami.

Benjamin Schwägli opowiedział o najnowszych działaniach i wydarzeniach organizowanych przez Swiss Business Hub Poland, jednego z 21 oddziałów zagranicznych Switzerland Global Enterprise. Dr Zbigniew Kostecki, radca, kierownik WPHI Berno przybliżył gościom najważniejsze zadania i działalność Wydziału.

 

Switzerland Global Enterprise (S-GE) zostało utworzone w 1927 roku w Lozannie jako niezależne stowarzyszenie. Posiada mandat szwajcarskiego rządu jako instytucja wspierająca eksport. Jej zadania i cele to: wsparcie szwajcarskich małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) w procesie internacjonalizacji, promocja przedsiębiorców i promocja Szwajcarii jako lokalizacji inwestycji, wzmacnianie Szwajcarii jako ekonomicznego centrum.

Switzerland Global Enterprise za granicą reprezentowana przez oddziały: Swiss Business Hubs. Znajdują się one w następujących krajach i regionach: USA, Kanada, Brazylia, Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Austria, Polska, Rosja, państwa Zatoki Perskiej, Południowa Afryka, Indie, państwa ASEAN, Chiny, Japonia, Korea, Hong Kong, Meksyk i Turcja.

W głównej siedzibie Switzerland Global Enterprise w Zurychu oraz w biurach w Lozannie i Lugano pracuje ok. 120 osób.