Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Bitcoin i Blockchains. Od kryptowaluty do DAOs” – konferencja w Bernie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-04-05 14:56:33
wphi berno, bitcoin, bitmoneta


WPHI Berno uczestniczyło w spotkaniu z udziałem ekspertów i naukowców poświęconemu kryptowalucie Bitcoin i łańcuchom bloków Blockchains oraz DAOs – firmom istniejącym tylko w sieci i działającym w oparciu o tzw. małe kontrakty. Tematyka prezentacji dotyczyła samego funkcjonowania wprowadzonej w 2009 roku kryptowaluty, jej generowania i łańcuchów bloków stanowiących autoryzację transakcji z wykorzystaniem bitcoinów. Poruszone zostały także kwestie prawne związane z użytkowaniem bitcoinów, zagadnienia bezpieczeństwa oraz modeli biznesu korzystających z tej zdecentralizowanej waluty jak również wspomnianyh już wcześniej DAOs.

D4C0953Fot. Tim Loosli

O przyszłości cyfrowych monet, a także możliwościach związanych z rozrastaniem się bloków łańcuchów, cyfrowej giełdzie, jej zagrożeniach i mocnych stronach mówił Raphael Voellmy, członek Zarządu Szwajcarskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Prof. Kai Brünnler z berneńskiej Wyższej Szkoły Zawodowej opowiedział o technicznych szczegółach transakcji i generowaniu, wydobywaniu bitmonet. Lia Flück i Thomas Goetz z banku Postfinance przedstawili szanse i zagrożenia dla sektora bankowego związane z bitmonetami, a Christian Di Giorgio ze Swisscom AG w swoim wykładzie zaprezentował potencjał jaki łańcuchy bloków tworzą dla nowych modeli biznsowych i dla samego Swisscoma.

D4C0759Fot. Tim Loosli