Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezentacje i networking - polscy menadżerowie i specjaliści w WPHI Berno

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Iwona Aleksandra Hałgas | 2017-04-05 14:58:07
wphi berno, polish executives switzerland,


Drugiego lutego Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Bernie gościł polskich ekspertów zrzeszonych w organizacji Polish Executives Switzerland. Tematem spotkania była współpraca biznesowa pomiędzy Polską a Szwajcarią i właśnie przedsięwzięciom biznesowym obejmującym oba kraje poświęcone były prezentacje zaproszonych prelegentów.

F3Radca Zbigniew Kostecki wita gości, z lewej Nicolas Huras
 

Gości powitał radca Zbigniew Kostecki, kierownik WPHI Berno. - Cieszę się, że możemy dziś gościć polskich specjalistów, menadżerów, którzy odnoszą duże sukcesy w Szwajcarii, a w wielu przypadkach prowadzą również projekty i działalność w Polsce, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Państwa organizacja była jedną z pierwszych, z którą nawiązałem kontakt po przyjeździe do Szwajcarii. Dziś spotykamy się po raz kolejny i bardzo liczę na dalszą współpracę WPHI z Państwem, którą bardzo cenię - podkreślił.

Następnie współzałożyciel PES Nicolas Huras przedstawił krótko działalność organizacji przypominając, że jej celem jest współpraca i wymiana doświadczeń Polaków, którzy zajmują stanowiska kierownicze i manadżerskie lub prowadzących własną działalność gospodarczą w Szwajcarii.

F5Dr Sławomir Weretka

Jako pierwszy głos zabrał Sławomir Weretka, Ordynator Oddziału Kardiologii w szpitalu w Lachen (SZ), który przedstawił nowatorski projekt kardiologii mobilnej wdrażanej w Polsce, a bazującej na technologii szwajcarskiej. Prezentacja poświęcona obszarowi e-medycyny i zagrożeniom zdrowotnym wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy.

 

Następnie Patrycja Szymońska, odpowiedzialna za polskojęzycznych klientów w Europie Centralnej w Berenberg Banku w Zurychu, opowiedziała o rozwoju szwajcarskiej bankowości prywatnej oraz o swoich doświadczeniach zawodowych w tym obszarze.

F10 sosPatrycja Szymońska

Wreszcie Joanna Bąbelek, założycielka i CEO firmy HedgePole oraz współzałożycielka PES, która od ponad 10 lat prowadzi firmę w branży usług finansowych w Polsce oraz Szwajcarii podzieliła się doświadczeniami i ciekawymi spostrzeżeniami związanymi z prowadzeniem biznesu w obu krajach.

F11 bab samaJoanna Bąbelek

Po części merytorycznej rozpoczęła się nieoficjalna część spotkania, która była dla uczestników doskonałą okazją do dalszych dyskusji, wymiany doświadczeń, a także nawiązywania kontaktów.

F7 bank 2Bankiet

 

F6bankiet1Bankiet

Stowarzyszenia Polish Executives Switzerland działa od 2015 roku i zrzesza ponad 150 Polskich ekspertów i specjalistów żyjących i pracujących w Szwajcarii. Celem stowarzyszenia, jest wspieranie projektów dotyczących współpracy Polsko-Szwajcarskiej, promowanie Polski w Szwajcarii i vice versa oraz umożliwienie poszerzania siatki kontaktów poprzez spotkania networkingowe członków PES.