Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOd 1 stycznia 2017 roku nowe szwajcarskie przepisy dotyczące kraju pochodzenia.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Wolniarski | 2015-11-05 14:32:17
szwajcaria, swissness

Zgodnie z nowym prawem, które zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017, aby towar lub usługa mogły być uznane za szwajcarskie.

Zgodnie z nowym prawem, które zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2017, aby towar lub usługa mogły być uznane za szwajcarskie, muszą by spełnione następujące warunki:

  • Produkty naturalne (np. rośliny, wody mineralne, mięso) W zależności od kategorii produktu będzie przyjmować się określone kryterium pochodzenia. Chodzi przede wszystkim o miejsce pozyskania (produkty mineralne), albo miejsce zbiorów (w przypadku roślin)
  • Produkty spożywcze – co najmniej 80% użytych surowców musi pochodzi ze Szwajcarii. Oprócz tego istotny element przetworzenia, nadający istotne cechy produktowi końcowemu musi odbywa się na terenie Szwajcarii. W przypadku mleka i produktów mlecznych, 100% mleka musi pochodzi ze Szwajcarii. Dla produktów / surowców, które nie występują w Szwajcarii (np. kakao), bądź występują w niewystarczającej ilości, prawo przewiduje wyjątki.
  • W przypadku produktów przemysłowych, co najmniej 60% kosztów produkcji (włączając w nią prace badawcze i rozwojowe) musi mieć miejsce na terenie Szwajcarii. Również w tej kategorii produktów, istotny proces przetworzenia nadający właściwości produktowi końcowemu musi mieć miejsce w Szwajcarii. Dla tej kategorii produktów nowe prawo przewiduje również wiele wyjątków: surowce i półfabrykaty, które nie są dostępne w Szwajcarii – pod pewnymi warunkami nie są objęte nowymi przepisami.
  • Usługi – przedsiębiorstwo świadczące określone usługi musi mieć swoją siedzibę na terenie Szwajcarii i faktycznie stąd zarządza firmą. Wprowadzono dodatkowe przepisy w celu uniknięcia wykorzystywania tzw. firm-skrzynek pocztowych.

 

Szczegółowe informacje dotyczące nowych przepisów pod poniższym linkiem:

https://www.ige.ch/de/herkunftsangaben/swissness.html

 
Pliki do pobrania

20726109-MADE-IN-SWITZERLAND-Rubber-Stamp-over-a-white-background--Stock-Photo
image | 163.98 KB
Pobierz